Page 16 - 880022_OTO_JA_KL_1_cz2_MAT_PODR
P. 16

1    2    3     4    5     6    7    8     9   10    11   12    13   14


























              1.  Napisz w zeszycie liczby.


              2.  Przedstaw rozwiązania zadań za pomocą monet zgromadzonych w klasie lub wy-
                  konaj rysunek monet w zeszycie.

                  Wojtek kupił czekoladki za 10 zł i sok za 4 zł. Ile zapłacił za swoje zakupy?











                                         10 zł                               SOK


                                                                                    4 zł
                  Obliczenie: 10 zł + 4 zł = ?

                  Julka kupiła czekoladki za 10 zł i baton. Za swoje zakupy zapłaciła 13 zł. Ile kosztował

                  baton?



                                                                      ? zł



                                       10 zł
                                                     Razem zapłaciłam 13 zł.




                  Obliczenie: 10 zł + ? = 13 zł


                  Jakim banknotem i jakimi monetami mógł zapłacić za swoje zakupy Wojtek, a jaki-
                  mi mogła zapłacić Julka?


          14
   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21